باسکول ایران
خانه / وزنه / کالیبراسیون وزنه برای ترازو باسکول دیجیتال یعنی چه؟

کالیبراسیون وزنه برای ترازو باسکول دیجیتال یعنی چه؟

کالیبراسیون وزنه برای ترازو باسکول دیجیتال یعنی چه؟ سوالی است که برای افراد تازه کار یا دانشجویان در صنعت باسکول پیش می آید و معمولاً جواب واضحی به آن داده نمی شود.
کالیبره کردن یا واسنجی، مطابق بودن با استانداردهای تعیین شده جهانی را در پی دارد. کالیبراسیون در صنعت اندازه‌گیری (ترازو باسکول) عملی است که صحت عملکرد دستگاه توزین در انطباق با مراجع تایید شده می باشد.

هدف از کالیبراسیون چیست؟

هدف از کالیبره کردن ترازو و باسکول های دیجیتال و حتی مکانیکی قدیمی، ایجاد یکپارچگی و نظم دقیق، به منظور کنترل درستی و صحت، و اعمال دقت منطبق بر پارامترهای مترولوژیکی دستگاه‌های آزمون، دستگاه های اندازه‌ گیری و کلیه تجهیزاتی (انواع ترازو و باسکول) هستند که عملکرد و کارکرد آنها بر کیفیت این فرایند تاثیرگذار می‌باشد.
کالیبراسیون توسط وزنه های مختلف، به منظور اطمینان از مطابقت توزین انجام شده با استانداردهای جهانی و استاندارد ملی ایران  شماره 4723 است.

سوال اینجاست که کدام دستگاههای صنعت توزین باید کالیبره شوند؟

از لحاظ اداره مقیاس و اندازه شناسی هر دستگاهی که برای توزین (وزن، قد) به کار می‌رود، نیاز یا کالیبراسیون یا تعیین صحت عملکرد دارد.
هر ترازو یا باسکول در یک بازه خاص از جرم وظیفه توزین کالاهای مختلف را بعهده دارد.
بنابراین باید پس از کالیبراسیون مطابق با راهنمایی های سازنده ترازو یا باسکول دیجیتال، با وزنه های استاندارد (استیل، چدنی یا …) با انتخاب کلاس مناسب، درستی ترازو را در کل صفحه یا محدوده اندازه گیری دستگاه، تست کند.

این سایت فروش انواع وزنه های کالیبراسیون با جعبه و بدونه آن را نیز بعهده دارد.

منبع: سنجش دقیق کسری|انواع باسکول جاده ای دیجیتال صنعتی

جهت خرید و فروش انواع باسکول های دیجیتال صنعتی و جاده ای، میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مهندس کسری
راه های تماس :
شماره موبایل : 09129728651
تلفن ثابت : 02144140069
شماره فکس : 02143859466
آدرس کانال: kasrabaskoul@
پست الکترونیکی : info@kasrabaskoul.com

مطلب پیشنهادی

فروش انواع لودسل و وزنه باسکول دیجیتال

آیا می دانید که تمامی ترازو و باسکول های دیجیتال، پس از تولید و ساخت، بایستی حتماً کالیبره شوند و اینکه کالیبراسیون توسط انواع وزنه های استیل و چدنی، دگمه ای یا شیار دار، انجام می شود؟ فروش انواع وزنه کالیبراسیون، در وب سایت کسری باسکول انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسری باسکول